Welcome!

Welcome to Satlover forums, full of great people, ideas and excitement.

Please register if you would like to take part. link..

Register Now

Alert: Don't Use Hotmail Email Accounts for registration

Collapse

Before Access to all Forums and Trial accounts you must need to activate your account Email address

Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • kiss_ro
    Senior Member
    • Mar 2011
    • 144

    Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

    Am cateva dubii - am intrat pe forumul italian si acolo - din cate am inteles - ziceau ca exista aparate care sunt mai stabile - iar altele mai putin stabile la blocaje de imagine (sau stop cadru - asa numitul freeze)...
    Asa sa fie oare?? Nu prea inteleg - toate au un x timp in care cer ECM-ul iar daca de pe net nu vine... pai n-are cum sa nu se blocheze. In clona DM800HD exista aceste mici blocaje dar depinde in principiu de ora (de obicei pe la 21.00 CET este mai instabil) si de pachetul vizionat - si asta indiferent daca este server vip sau nu. Am conexiuni care sunt in hop1 si acelea chiar sunt stabile, restul .. depinde.
    M-ar interesa opinii - care aparate sunt mai stabile - daca acest lucru este adevarat... Salut
  • uttnls

    #2
    Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

    O sa vorbesc cu Satman72 cand o sa prind un pic timp liber despre asta, cred ca imaginea folosita conteaza mai mult ca reciverul. Mai degraba freeze pot aparea de la imagine rea decat de la reciver, bine cu conditia sa ai semnalul ok

    Comment

    • kiss_ro
      Senior Member
      • Mar 2011
      • 144

      #3
      Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

      Originally posted by uttnls
      O sa vorbesc cu Satman72 cand o sa prind un pic timp liber despre asta, cred ca imaginea folosita conteaza mai mult ca reciverul. Mai degraba freeze pot aparea de la imagine rea decat de la reciver, bine cu conditia sa ai semnalul ok
      Multumesc mult. Nivelul de semnal este destul de mare (65-75%) si totusi sunt blocaje - si nu vorbesc despre canale in nds care se "agata" mai des ci despre cele de la 0.8°-1°W...

      Comment

      • noxonstaff
        Senior Member
        • Jun 2010
        • 110

        #4
        Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

        Originally posted by kiss_ro
        Multumesc mult. Nivelul de semnal este destul de mare (65-75%) si totusi sunt blocaje - si nu vorbesc despre canale in nds care se "agata" mai des ci despre cele de la 0.8°-1°W...

        Pai, daca la asta te referi, nu cred ca e de la semnal nici de la receiver, ci, pur si simplu de la server-uletz ccc.

        Comment

        • kiss_ro
          Senior Member
          • Mar 2011
          • 144

          #5
          Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

          Salut,

          Era de la imaginea folosita.

          Acuma am pus Drream Elite si cccam 2.2.1 si merge fara hop-uri...

          Conteaza mult si aparatul - pe dream merge bine - dar pe un Fonestar se mai intrerupe...

          Oricum merçi de ajutor ...

          Originally posted by noxonstaff
          Pai, daca la asta te referi, nu cred ca e de la semnal nici de la receiver, ci, pur si simplu de la server-uletz ccc.

          Comment

          • noxonstaff
            Senior Member
            • Jun 2010
            • 110

            #6
            Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

            Originally posted by kiss_ro
            Salut,

            Era de la imaginea folosita.

            Acuma am pus Drream Elite si cccam 2.2.1 si merge fara hop-uri...

            Conteaza mult si aparatul - pe dream merge bine - dar pe un Fonestar se mai intrerupe...

            Oricum merçi de ajutor ...
            Imi pare bine ca ai rez

            Comment

            • naiarty
              Senior Member
              • Apr 2010
              • 159

              #7
              Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

              Ce versiune de dream elite ai pus si ce sim ai in clona?

              Comment

              • gogu
                Member
                • Oct 2010
                • 96

                #8
                Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                Dreambox 800 care imagine merge mai bine pt ca am incercat toate ccamurile si se blocheaza toate la fel ......itrebarea mea e care imagine e cea mai buna

                Comment

                • veresgez
                  Newbie
                  • Jan 2012
                  • 4

                  #9
                  Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                  toate cele bune!!
                  sant nou pe acest forum si nu prea am gasit discutii legate de folosirea pluginului Satlover.CCcam poate puteti sa ma ajutati!

                  Comment

                  • gaivan
                    Member
                    • Feb 2010
                    • 74

                    #10
                    Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                    eu folosesc o clona DM500 numita Soleron. a venit cu imagine Gemini da' am schimbat-o repede. din cate am testat m-am oprit la Evolution de la Satkeynet. nu imi face nici o problema. freez-urile in schimb nu prea tin de imagine ci de liniile C: folosite.

                    Comment

                    • alexys44
                      Newbie
                      • May 2011
                      • 3

                      #11
                      Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                      Originally posted by kiss_ro
                      Am cateva dubii - am intrat pe forumul italian si acolo - din cate am inteles - ziceau ca exista aparate care sunt mai stabile - iar altele mai putin stabile la blocaje de imagine (sau stop cadru - asa numitul freeze)...
                      Asa sa fie oare?? Nu prea inteleg - toate au un x timp in care cer ECM-ul iar daca de pe net nu vine... pai n-are cum sa nu se blocheze. In clona DM800HD exista aceste mici blocaje dar depinde in principiu de ora (de obicei pe la 21.00 CET este mai instabil) si de pachetul vizionat - si asta indiferent daca este server vip sau nu. Am conexiuni care sunt in hop1 si acelea chiar sunt stabile, restul .. depinde.
                      M-ar interesa opinii - care aparate sunt mai stabile - daca acest lucru este adevarat... Salut
                      Freeze se peoduce cu siguranta ca urmare a pozitionarii aproximative ,neprofesioniste a antenei si of course urmare a folosirii de Clines provenind de pe servere proaste,instabile,too many users...

                      Comment

                      • mihayll
                        Junior Member
                        • Dec 2010
                        • 19

                        #12
                        Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                        cred ca pentru a elimina cat mai mult posibil aceste blocaje incercati sa cfg linia F : Reshare numai card 0 0 0 { 0:0:2 } sau max 1 0 0 { 0:0:1 }.

                        Comment

                        • Titidaniel212
                          Newbie
                          • Dec 2012
                          • 3

                          #13
                          Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                          Am un openbox x3 si as vrea sa vad digitv si tot hotbirdul am abonam digi da cu decoderul lor e nasol pot sa le pun pe x3???sunt nou nu stiu cam nimik merci

                          Comment

                          • josht5
                            Senior Member
                            • Jan 2012
                            • 132

                            #14
                            Re: Exista aparate care nu au blocaje (freeze)??

                            Nu se poate , trebuie scos datele din receptorul Digi in primul rand , te costa cam 150E .. si dupa aia trebuie receptor care sa pui datele in el , din cate stiu doar Linux ..

                            Bafta .

                            Comment

                            Working...